Wysogotowo ul. Wierzbowa 162, 62-081 Przeźmierowo,

tel. 61 868 22 78, 606 404 244 fax 61 868 22 78,

e-mali: biuro@metalmex.com.pl

www.metalmex.com.pl

O firmie

30 lat na rynku

Historia firmy i tworzenia marki METALMEX rozpoczyna się we wrześniu 1984 roku. Wtedy to na ul. Ślusarskiej 4 przy Starym Rynku w Poznaniu nasi rodzice uruchamiają sklep z artykułami metalowych i akcesoriami służącymi do wyposażenia wnętrz.

Na początku lat 90-tych profil działalności zostaje zmodyfikowany i firma postanawia skoncentrować się na handlu hurtowym akcesoriami meblowymi, zmieniając jednocześnie swoją siedzibę. Od tej chwili przez wiele lat funkcjonujemy na ul. Perzyckiej12

Przy zwiększającej się liczbie odbiorców i asortymentu i chęci podniesienia jakości świadczonych usług, kiedy maksymalne zagospodarowanie dotychczasowej powierzchni okazuje się nie wystarczające, podjęta zostaje decyzja o zakupie gruntów i zmianie lokalizacji firmy.

2 lipca 2007r – to data otwarcia nowej siedziby na obrzeżach miasta w miejscowości Wysogotowo.

W obiekcie o powierzchni blisko 1500 m2 oprócz przestronnego salonu wystawienniczego i hal magazynowych miejsce znajdują maszyny do obróbki drewna, co oznacza poszerzenie działalności o usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt.

Kolejny nasz krok to reorganizacja działu sprzedaży. Aby sprostać oczekiwaniom rynku zatrudniamy przedstawicieli handlowych.

A w czerwcu 2010 roku dobudowujemy halę magazynową, przeznaczoną na składowanie płyt meblowych i blatów.

Wrzesień 2013 roku, to data oddania do użytku multiroom’u, obiektu szkoleniowo-konferencyjno-wystawienniczy o powierzchni 130m2 wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, stanowiącego pierwszy etap realizacji projektu Centrum kreatywności.pl

Dzisiaj METALMEX to 30-to letnie doświadczenie, polski kapitał, profesjonalna kadra i opracowana strategia rozwoju.

To firma handlowo-usługowa, oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz największych producentów w branży, oraz świadcząca usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt.

Ale nie tylko

Dzisiejszy rynek stawia wysokie wymagania, oczekuje fachowości i kreatywności, a my staramy się temu sprostać, stąd organizacja licznych szkoleń, warsztatów, prezentacji, Dni otwartych, targów branżowych- Trendy i Innowacje oraz warsztatów OnOff, skierowanych do studentów kierunku Projektowanie Mebli Uniwersytetu Artystycznego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Mamy ambicje współuczestniczenia w przygotowaniu przyszłych projektantów i designerów zgodnie z potrzebami branży.

METALMEX to też zwolennik integracji, kooperacji i powiązań sieciowych, inicjator i lider istniejącego od 2011 roku Wielkopolskiego Klastra Mebel design. Zdajemy sobie sprawę, że cechy współczesnej światowej gospodarki to jej integracja i interdyscyplinarność. Przewagę konkurencyjną uzyskują więc ci, którzy chcą i potrafią współpracować.

Nasza firma to miejsce, w którym robi się interesy ale też i poznaje nieprzeciętnych ludzi, to platforma łącząca biznes ze sztuką, to organizator spotkań z cyklu Mariaż Sztuki z Biznesem.

Chcemy wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki- konsolidować środowisko biznesowe, Chcemy promować kreatywność i oryginalność, to co interesujące, a nie w pełni doceniane. Stąd też pomysł na otwarcie galerii sztuki- V.A. Gallery Poland.

METALMEX to firma współpracująca z wieloma przedsiębiorstwami, wydawnictwami branżowymi i jednostkami naukowo-badawczymi – Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Ekonomicznym, Wydawnictwem meble.pl, Publikatorem, wydawnictwem KD Media oraz Faktor.

To firma obecna w prasie i na fanpage’ach. Biznes meble, Produkcja mebli, Kurier drzewny, Meble plus, meble materiały i akcesoria, facebook, youtube, twitter, google+, pinterest, instagram i tumblr to miejsca, gdzie można o nas poczytać.

METALMEX

To kreatywność, innowacyjność i sprecyzowane plany na przyszłość.

…Aby osiągnąć sukces potrzebne są pasja, wizja i upór, to one inspirują i wyzwalają energię do działania.